Eden STUDIO FRYZUR
&
URODY

Włosy elektryzujące się zimą?

Włosy elektryzujące się zimą?

Zima to bardzo ciężki czas dla naszych włosów. Wszechobecny mróz oraz przeplatany deszcz ze śniegiem, powodują, że chętnie sięgamy po grube czapki. Jest to więc niezwykła próba wytrzymałościowa dla naszych włosów, które szczególnie zimą uwielbiają się elektryzować.

Czemu włosy się elektryzują?

Przede wszystkim suche, szorstkie włosy narażone są na elektryzowanie się zimą. Warto zatem zadbać o ich nawilżenie. Ponadto przyczynami elektryzowania się włosów zimą może być ich nieumiejętne mycie, czesanie bądź suszenie!

5 sposobów na elektryzujące się włosy

Pielęgnacja włosów to podstawa

Nawilżaj włosy regularnie. Dbaj o ich kondycję, stosując preparaty dopasowane do Twoich włosów. Jeśli zauważysz ich osłabienie, to warto skorzystać z szamponu wzmacniającego. Korzystaj z nawilżających odżywek, które nie będą obciążały włosów oraz raz w tygodniu zastosuj głęboko nawilżającą maskę.

Odpowiednie suszenie włosów

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na całkowite zrezygnowanie z suszarki zimą, to zastosuj, chociaż zimne powietrze podczas suszenia. Zimny nawiew redukuje elektryzowanie się włosów. Można również skorzystać z suszarki z funkcją jonizacji powietrza, która dodatkowo zapobiega puszeniu się włosów.

Czesanie też jest ważne...

Czesanie również ma wpływ na elektryzowanie się włosów zimą. Zrezygnuj z plastikowych szczotek i zastąp je np. drewnianymi z naturalnym włosiem. Plastik w dodatku z gumowym zakończeniem znacząco potęgują elektryzowanie się włosów zimą.

Kosmetyki na elektryzujące się włosy

Jeśli Twoje włosy mimo nawilżania nadal się elektryzują zimą to warto skorzystać z dostępnych na rynku kosmetyków! Pierwszym z nich jest lakier do włosów. Ich delikatne spryskanie pozwoli zmniejszyć elektryzowanie włosów.
Można również użyć dedykowanych preparatów redukujących elektryzowanie się włosów.

Szybkie sposoby na elektryzujące się włosy!

W kryzysowych sytuacjach potrzeba szybkich rozwiązań! Jeśli jesteś poza domem, a Twoje włosy elektryzują się we wszystkie strony, to możesz skorzystać z krótkotrwałych sposobów np. lekko przeciągnij włosy kremem do rąk lub olejkiem. Uważaj tylko z ilością kremu/olejku, aby nie obciążyć włosów.


<< POWRÓT
Salon fryzjerski na Instagramie