Eden STUDIO FRYZUR
&
URODY

Powrót do naturalnego koloru włosów

Powrót do naturalnego koloru włosów

Naturalne włosy i wyrównanie koloru

Moda szybko przemija, co sprawia, że na wybiegach co krok pojawiają się nowe trendy dotyczące fryzur i koloryzacji. Ze względu na fakt, że w poprzednich sezonach królowały ombre hair oraz bardzo jasne blondy, wpadające w odcienie szarości, coraz więcej klientek przychodzi do naszego salonu w Krakowie z zapytaniem: "Jak wrócić do naturalnego koloru?".

Powrót do naturalnego koloru włosów – cała długość włosów

Z jasnych włosów do ciemnych

W przypadku rozjaśnianych włosów wyjściem z sytuacji jest ich ponowna koloryzacja. W naszym salonie fryzjerskim w Krakowie radzimy klientkom, aby od ostatniego zabiegu rozjaśniania odczekały trochę czasu, by nadmiernie nie niszczyć włosów. Jest to szczególnie ważne przy powrocie do naturalnego koloru. W przypadku 2 cm odrostu będzie o wiele łatwiej dopasować właściwy kolor farby do naturalnego odcienia włosów. Przy tygodniowym odroście, szczególnie w przypadku naturalnie jasnych włosów jest to praktycznie niemożliwe, gdyż jest prawie niezauważalny.

Z ciemnych włosów do jasnych

W przypadku, gdy naturalne włosy są jaśniejsze niż nakładana koloryzacja, polecamy wykonanie zabiegu dekoloryzacji włosów. Taki zabieg pozwoli na wypłukanie ciemnego koloru farby ze struktury włosa, nawet w przypadku wieloletniego farbowania na czarny kolor. Zobacz efekt dekoloryzacji włosów w naszym salonie w Krakowie.

Jak zejść z ombre hair?

W przypadku zejścia z ombre hair (góra ciemna, końcówki jasne) postępujemy tak samo, jak w przypadku powrotu do naturalnego koloru na całej długości, czyli dzięki koloryzacji. Zejście z ombre hair jest o wiele prostsze i można je zrobić praktycznie w każdej chwili, jeśli było robione na naturalnych włosach. Jeśli góra była lekko przyciemniana należy odczekać, aż pojawi się 2 cm odrost.

Ostrzegamy! Powrót do naturalnego koloru włosów w domu może skończyć się nie tylko zniszczeniem włosów, ale również otrzymaniem całej tęczy kolorów na głowie, poczynając od zielonego, rudego, kończąc na czerni, której wcale nie chcieliśmy. Dlatego zalecamy skorzystanie z pomocy fryzjerów w naszym salonie w Krakowie, którzy dzięki wykorzystaniu profesjonalnych produktów do koloryzacji pomogą powrócić do naturalnego koloru włosów.


<< POWRÓT
Salon fryzjerski na Instagramie