Eden STUDIO FRYZUR
&
URODY

Pielęgnacja blond włosów - co zrobić, żeby były piękne?

Pielęgnacja blond włosów - co zrobić, żeby były piękne?

Blond włosy - w czym tkwi ich wyjątkowość?

Naukowcy odkryli, że tylko 1 na 50 pań posiada naturalny blond od urodzenia. Pozostałe kobiety albo poddają włosy farbowaniu, albo rozjaśnianiu. Włosy w odcieniu blond potrzebują konkretnej, specyficznej pielęgnacji. Za ich kolor odpowiedzialne są jasne pigmenty znajdujące się we włosie. Tworzą się one w melanocytach, następnie uwalniane z nich nadają włosom kolor. Ich proporcje i natężenie warunkują odcień na naszej głowie. Informacje na temat pigmentów dla poszczególnej osoby pochodzą z genów, czyli po prostu dziedziczymy kolor włosów. Trzeba też wspomnieć o silnym wpływie słońca na naturalne rozjaśnienie blondu czy hormonów na możliwość przyciemnienia go nawet o jeden ton.

Na czym polega blond pielęgnacja?

Podstawą pielęgnacji blond jest wzmocnienie i odżywienie. Włosy silne od cebulek, niezanieczyszczona, dotleniona i peelingowana skóra głowy to klucz do zdrowych, lśniących pukli. Nie należy zapomnieć o odpowiednio dobranym myciu - lepiej dla włosów blond, żeby był to szampon bez silikonów i delikatniejszy, żeby zbytnio nie obciążał włosów i nie osadzał się na skórze głowy. Zasadą jest, że szampon stosujemy na skórę głowy, a odżywką myjemy resztę włosów. Drugim ważnym czynnikiem jest zapobieganie lub zlikwidowanie występowania miedzianych refleksów. Istnieją na rynku specjalne szampony zapobiegające żółknięciu blondów czy innych niepożądanych zmian odcienia. Dobrym, naturalnym rozwiązaniem jest używanie rozpuszczonego w wodzie soku z cytryny jako naturalnego rozjaśniacza. Kolejnym krokiem jest utrzymanie głębki koloru na jak najdłużej. Wiąże się to z doborem odpowiedniej, dobrej jakości farby oraz stałym nawilżaniem włosów, przy czym nadadzą się tutaj naturalne nawilżacze - miód, aloes lub gliceryna. Do olejowania najtrafjniejsze będą oleje ze słodkich migdałów czy z pestek winogron. Olej kokosowy nie sprawdzi się natomiast najlepiej, bo powoduje puszenie się włosów. Sposób naszych babć, który powraca do łask, to tworzenie również naturalnych płukanek. Nadadzą się do nich miód, czarny bez czy ocet jabłkowy. Domykają one łuski włosa, dzięki czemu fryzura gładsza i bardziej lśniąca.

Charakterystyka blond włosów

Włosy blond są z reguły cieńsze i bardziej podatne na uszkodzenia ze względu na mniejszą zawartość melaniny, co skutkuje większym narażeniem na światło UV. Co więcej, charakteryzują się zazwyczaj mniejszą objętością niż u brunetek oraz plączącymi się pasmami. Typową cechą jest także szybka utrata wody, co sprawia, że stają się szybciej łamliwe, przesuszone i spuszone. Taka właściwość szybkiego i widocznego reagowania na czynniki zewnętrzne charakteryzuje włosy wysokoporowate. Staraj się myć włosy wodą raczej letnią, szampon rozcieńczać i nie szorować zbyt mocno włosów u nasady.

Porady blond w pigułce

  • myj skórę głowy szamponem, włosy odżywką - używaj letniej wody i nie pocieraj zbyt mocno
  • chroń włosy przed słońcem, aby nie doprowadzić do przesuszenia - nawilżaj
  • używaj olejów głównie do włosów wysokoporowatych
  • staraj się nie suszyć, tylko pozostawiać włosy do naturalnego wyschnięcia i używaj ochorny przed wysoką temperaturą jeśli prostujesz włosy
  • zamiast rozjaśniania postaw na naturalne płukanki
  • przy farbowaniu postaw na dobrej jakości fabry, odpowiednie szampony po farbowaniu
  • stosuj delikatne szampony bez alkoholi i parabenów
  • odżywiaj się dobrze - zdrowe odżywianie to zdrowe włosy! : )

Jeśli marzysz o pięknych blond włosach i ciekawych upięciach, zapraszamy na wizytę na koloryzację włosów w salonie Eden Kraków!


<< POWRÓT
Salon fryzjerski na Instagramie