Eden STUDIO FRYZUR
&
URODY

Jak zapuścić włosy do lata?

Jak zapuścić włosy do lata?

Długie włosy to w opinii wielu pań oznaka tego, że są zadbane. Wiele kobiet uważa również, że po prostu wyglądają lepiej z długą fryzurą. Niestety zdarza się, że po okresie jesienno-zimowym, kosmyki stają się znacznie krótsze z uwagi na zniszczenia, jakim uległy w tym czasie. Jak szybko rosną włosy i jak je zapuścić?

Indywidualne tempo wzrostu

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, w jakim tempie rosną włosy. Jest to kwestia indywidualna, zatem dla jednego normalną wartością będzie 1 cm w skali miesiąca, a dla kogoś innego nawet dwa czy trzy razy tyle.

Nie oznacza to jednak, że nie można nic zrobić, by uzyskać dłuższe włosy.

Zapuszczanie włosów porady

Zapuszczanie włosów jest dość czasochłonne, tym bardziej, gdy nasze włosy rosną bardzo wolno. Jednakże przede wszystkim — nie bój się podcinania końcówek! Pamiętaj, że rozdwojone i uszkodzone zakończenia włosów kruszą się znacznie szybciej, przez co może okazać się, że mimo iż unikasz wizyt u fryzjera — Twoje włosy są coraz krótsze, zamiast się wydłużać. Wybieraj się do swojego fryzjera w Krakowie regularnie, podcinając 1 czy 2 cm włosów co kilka tygodni.

Ważnym aspektem jest również właściwa pielęgancja końcówek z tendencją do przesuszania i rozdwajania. W naszym salonie fryzjerskim dobierzemy odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne dla włosów, dzięki którym będzie można wydłużyć czas między ich strzyżeniem, a co za tym idzie, zapuścić dłuższe włosy do lata!

Jak zapuścić włosy do lata?

Pamiętaj, że aby włosy rosły szybko, organizm musi być dobrze odżywiony. Dlatego też postaw na bogatą w składniki odżywcze, różnorodną dietę, dzięki której Twoje kosmyki będą nie tylko dłuższe, ale również znacznie mocniejsze.

Dodatkowo możesz skorzystać z powszechnie dostępnych kosmetyków. Wiele kobiet stosuje m.in. wcierki do skóry głowy, które przyspieszają ich porost. Możesz również zdecydować się na doustne suplementy diety, na przykład w formie tabletek.


<< POWRÓT
Salon fryzjerski na Instagramie