Eden STUDIO FRYZUR
&
URODY

5 rzeczy, których nie wolno robić swoim włosom!

5 rzeczy, których nie wolno robić swoim włosom!

5 rzeczy, których nie wolno robić swoim włosom!

W kwestii pielęgnacji i stylizacji istnieją pewne zasady, których warto się trzymać, by nasze włosy nie stały się nagle matowe, suche i zniszczone. Choć większość z kobiet bardzo dba o swoje włosy, stosując odpowiednie szampony, odżywki, olejki, nie każda z nas wie, że kilka z pozoru oczywistych czynności zaprzepaszcza te wszystkie starania. Oto 5 rzeczy, których nie powinnaś robić swoim włosom:

Prostowanie włosów bez ochrony

Posiadaczki kręconych włosów marzą o tym, aby ich fryzura była prosta i ładnie się układała. Ile z nas codziennie traktuje swoje włosy nagrzaną prostownicą? Z pewnością bardzo dużo kobiet nie może obejść się bez tego urządzenia. A i właścicielki prostych jak druty włosów często pragną mieć subtelne i kobiece loki, decydując się na lokówki i falownice.

Największym błędem, jaki można popełnić w tej kwestii, jest prostowanie lub kręcenie włosów bez ich uprzedniego zabezpieczenia. O co dokładnie chodzi? O termochronę w postaci płynów i innych kosmetyków, które chronią nasze pasma przed wysoką temperaturą, powodując, że nie będą one tak bardzo zniszczone. Warto używać termoochronnych produktów również w okresie zimowym, gdy różnice temperatur na zewnątrz i wewnątrz mogą negatywnie zadziałać na stan naszych włosów.

Mocne upięcia włosów

Zaletą posiadania długich włosów jest możliwość ich dowolnego stylizowania. Wiele kobiet woli chodzić w upiętych włosach dla własnego komfortu i wygody. Nic w tym dziwnego, lecz warto pamiętać, że kucyki i koki robione zbyt często mogą również osłabić nasze włosy. Jeżeli już decydujesz się na związanie swojej fryzury, wykorzystaj do tego lekką, materiałową gumkę, a także zbierz włosy delikatnie, by skóra na głowie nie była zbyt naciągnięta. W żadnym wypadku nie związuj także włosów na noc, lecz pozwól im odpocząć.

Radykalna koloryzacja

Marzysz o pięknym blondzie, lecz na twojej głowie gości ciemny kolor? Jedynym rozwiązaniem będzie tu rozjaśnienie. Pamiętaj, że taka nagła koloryzacja, szczególnie z ingerencją rozjaśniacza może bardzo źle wpłynąć na kondycję twoich włosów. Bez wątpienia staną się one suche i połamane, a zatem nawet najpiękniejszy kolor nie będzie zachwycał. Jeśli planujesz rozjaśnianie lub inną, radykalną koloryzację, zadbaj uprzednio o pielęgnację swoich włosów oraz ich solidne nawilżenie.

Częste mycie włosów

Niektóre kobiety mają problem z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy. Sprawia to dyskomfort i wpływa na wygląd naszych włosów. Częste, codzienne wręcz mycie wcale nie jest rozwiązaniem. Naturalne sebum zabezpiecza łodygi naszych włosów, dzięki czemu są one mocniejsze i mniej podatne na zniszczenia. Myjąc włosy raz dziennie pozbawiamy ich sebum, co wpływa na to, że stają się one osłabione i matowe.

Suszenie włosów szorstkim ręcznikiem

Jeśli już mowa o myciu włosów, oczywistym jest, że zaraz po tej czynności wycieramy mokre włosy ręcznikiem. Bardzo często nawet nieświadomie pocieramy materiałem o nasze pasma, co sprawia, że stają się one zniszczone i mogą wypadać. Mokre włosy po kąpieli należy zawinąć w ręcznik i pozwolić im lekko podeschnąć. Dopiero po upływie kilku chwil można delikatnie przetrzeć włosy, nie szorując o nie materiałem. Nie zapomnij także o olejku na końcówki oraz sprayu, który ułatwi rozczesywanie!


<< POWRÓT
Salon fryzjerski na Instagramie